Baskerville Köpeği

Amcası Sir Charles Baskerville'in esrarengiz bir hayvan tarafından parçalanarak öldürülmesi üzerine İngiltere'nin. Baskervillerin Köpeği (1939). The Hound of the Baskervilles. 80 dk.

Responsive image
YAZAR
Sir Arthur Conan Doyle
DOSYA BOYUTU
2,38 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9786057995001

PDF formatında Baskerville Köpeği. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Baskerville Köpeği kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Baskerville Köpeği 1901 - 1902'de tefrika edilmiş, kitap olarak ilk baskısı 1902'de yapılmıştır. En ünlü maceralarında, Sherlock Holmes ve Doktor Watson İngiltere'nin kırsal bölgelerine uzanıyorlar. Gotik malikâneler, tekinsiz bataklıklar, kaçak mahkûmlarla bezeli bir öyküde, asırlar öncesinden kalma bir efsaneyi aydınlatmaya çalışıyorlar.Sir Arthur Conan Doyle'un (1859 - 1930) adı, yarattığı kahraman, ünlü dedektif Sherlock Holmes'dan çok daha az tanınır. Doyle, Sherlock Holmes'un maceralarını genellikle önce dergilerde yayımlamış, daha sonra kitap halinde bastırmıştır. Holmes'un maceraları özgün basımlarında dördü roman, beşi öykü formunda olmak üzere dokuz kitapta toplanmıştır. Cem Yayınevi, Sherlock Holmes'un Bütün Maceraları dizisinde, yazarın bu özgün yayımlanma düzenine sadık kalmıştır.Sayfa Sayısı: 187Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: Cem Yayınevi 


Sör Charles Baskerville korulukta ölü bulunduğunda, bunun bir kalp krizi olduğu düşünülmüştü. Ama Dr. Mortimer bu işin altında başka şeyler olduğundan emindi.